UCZNIOWIE KLAS TRZECICH!
9 lutego o godzinie 10.05 przeprowadzony zostanie, jeden z dwóch, próbnych egzaminów czeladniczych, w części teoretycznej.
Po egzaminie uczniowie wraz z nauczycielami wypełniać będą wnioski egzaminacyjne.
TEGO DNIA OBECNOŚĆ WSZYSTKCH UCZNIÓW KLAS TRZECICH JEST OBOWIĄZKOWA.
Uczniowie, którzy są na kursach zostaną w tym dniu zwolnieni z zajęć, aby móc uczestniczyć w spotkaniu w szkole.
Dyrektor przeprowadzi również szkolenie dotyczące przebiegu i zasad egzaminu czeladniczego.
Szcześniak Zuzanna
Uzarska Anastazja
Stopina Olha
Konkol Amelia
Krajewska Wiktoria
Mucha Wiktoria
Pągowska Kinga
Wegner Maja
Barzowska Klaudia
Ogrodniczuk Maja
Sudoł Ewelina
Tatarzycka Magdalena
Żurawska Agata
Lorenc Kinga
Targosz Sandra
Woźny Szymon
Karpiński Tobiasz
Ozga Dawid
Skórowski Bartosz
Chrościcki Allan
Szytniewski Hubert
Dziękując w imieniu nagrodzonych Zarządowi Cechu, gratuluję stypendystom i zachęcam do wytężonej pracy w drugim półroczu.
Witam.
Moi Drodzy! W okresie ferii zimowych pracodawca może udzielić Wam urlopu po uprzednim złożeniu wniosku urlopowego. Niedopełnienie powoduje, że w okresie przerwy chodzicie na zajęcia praktyczne. Ponadto, proszę o zapoznanie się z poniższą instrukcją i powrotem do szkoły całym i zdrowym.
Dyrektor szkoły, Dariusz Duda.
"Już niedługo upragnione ferie zimowe. Czas zabawy, relaksu i wypoczynku. Przypominamy, podstawowe zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego".
TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:
1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
4. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
5. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
7. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
8. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
9. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się
z nieznajomym.
10. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
11. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
12. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
13. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się!
14. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej!
15. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed
zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne!
16. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
17. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!
18. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
19. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!
20. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!
ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997
STRAŻ POŻARNA –998
POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112"
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rzemieślnicy i Pracownicy Szkoły, przed nami Święta Bożego Narodzenia.
Z tej okazji życzę Wszystkim, by ten szczególnie piękny czas wigilijnego wieczoru przyniósł życzliwość i radość, a Święta były pełne odpoczynku, ciepła rodzinnego i niepowtarzalnej atmosfery.
Życzę, aby Nowy Rok 2026 był wyjątkowo szczęśliwy, pełen pasji, sukcesów i pomyślności.
Dariusz Duda - dyrektor szkoły
21 listopada 2025 to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który w naszej szkole przebiegał w miłej i zabawowej atmosferze. Na lekcjach uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia, a następnie odbył się mini test wyłaniający klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. Wszystkim dziękujemy za czas spędzony z tabliczką mnożenia!