W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek - 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata.
Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez zgłaszanie wydarzeń i inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Co roku w Dzień Bezpiecznego Internetu organizowana jest konferencja adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. W tym roku, ze względu na pandemię, konferencja odbędzie się całkowicie online 9 lutego 2021 r. o godz. 17. Wśród prelegentów znajdą się m.in. eksperci Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – PiB oraz popularyzator nauki dr Tomasz Rożek - ambasador kampanii Nie zagub dziecka w sieci realizowanej przez resort cyfryzacji wspólnie z NASK.

Pełny program i transmisja (dostępna bez logowania) będzie do obejrzenia na stronie www.dbi.pl